Evden Eve Nakliyat | Protrans

Taşınma Öncesi Kılavuz

TAŞINMA ÖNCESİ FAYDALI BİLGİLER

Nakliye Firması ile İlgili Yapmanız Gerekenler Nelerdir?


Maalesef ülkemizde hiçbir araç ve personeli olmadan, sadece internet sitesi üzerinden iş yapmaya çalışan yetkisiz 30-35’e yakın firma bulunmaktadır. *Eşyanızı taşıyacak firmanın yetki belgesi olup olmadığını mutlaka araştırın.  Şehir içi-Yurtiçi ev eşyası nakliyesi yapan firmaların Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından K3 Yetki Belgesi, Yurtdışı taşıma yapan firmaların ise C3 Yetki Belgesi almak zorunluluğu olup ancak bu belgelere sahip firmalar eşyanızı taşıyabilir ve yurtdışına çıkartabilir, bu belgeleri olmayan firmalar gümrüklerde işlem yaptıramaz, sorun yaşarsınız.
*Yazılı bir sözleşme imzalamadan hiçbir nakliye firmasına ödeme yapmayınız, eşyalarınızı teslim etmeyiniz.

Eviniz-Eşyanız ile ilgili yapmanız gerekenler:

*  Taşınmadan 24 saat önce buzdolabının defrost edilmesi,
*  Bulaşık, çamaşır ve kurutma makinelerinin içlerinin boşaltılması,
*  Elektrikli cihazların fişlerinin çıkarılması,
*  Mutfakta bulaşık bırakılmaması,
*  Ütünün içerisindeki suyun boşaltılması,
*  Yanınızda götüreceğiniz gerekli ilaçlarınızın, kişisel, kıymetli ve değerli eşyaların hazırlanması, taşınacak eşyadan ayrı bir yerde tutulması,
*  Kendi yapacağınız kolilerin ağırlığının 25 kiloyu geçmemesi,
*  Apartman yöneticileri, site yönetimi ve apartman görevlilerinin taşınma hakkında bilgilendirilmesi,
*  Gazete, ekmek servisinin iptal edilmesi,
*  Mümkünse asansörün taşınma sırasında kullanılması için izin alınması (taşınmayı çok hızlandırır),
*  Taşınma sabahı için evinizin önünde kamyon için park yeri ayrılması,
*  Evcil hayvanlar için gerekli yemek ve malzemenin ayarlanması
*  Yeni evdeki ilk gün için giyeceklerin yanınızda götürülmesi,
*  Yeni evde elektrik, doğal gaz, su, telefon vb bağlantılarının yapılması için ilgili dairelere dilekçe verilmesi,
*  Taşınmadan bir gün sonra eski evin elektrik, su, telefon gibi aboneliklerin iptal edilmesi.

İlginizi Çekebileceğini Düşündüğümüz Makaleler;

 

Not: Hizmet kalitesinden ödün vermeden ve uygun ambalaj malzemesi kullanımından kaçınmayan firmamız olası risklere veya öngörülemeyen durumlara karşı eşyalarınıza sizlerin belirleyeceği değer üzerinde gerekli nakliye sigortasını yaptırmaktadır. Bütün bu tedbirlerle birlikte firmamızın yaklaşımı, yaptığı işin arkasında durmak ve hizmetimizden kaynaklanabilecek hasar durumlarında akılcı, pratik, insancıl çözümler sunmaktadır. Mücevher, para, saat vb. eşyalarınız sigorta kapsamı dışında olup bunları taşınırken yanınızda götürmeniz gerekmektedir.

 

Bizimle İrtibata Geçin...

Süreci sizin adınıza yönetelim

Firmamıza telefonla ulaştığınız takdirde öncelikli olarak firmamızın konumu ve genel durumu profesyonel taşımanın öncelik ve sürecini anlatacak arkadaşlarımız karşılıyor. Ön bilgi verildikten sonra adresiniz ve telefon numaranız alınıp size uygun olan ve sizin belirleyeceğiniz günde ve saatte eksper arkadaşlarımız evinize gelip eşyalarınızı gördükten sonra yapılacak hizmetlerimizi aktarıyorlar...

Taşınma öncesi bilgilendirelim

Firmamız sizlere en iyi hizmeti sunmak için öncelikli hedef olarak sizlerin memnuniyetini esas tutmuştur. Bu maksatla taşınma ile ilgili hertürlü bilgiye ulaşabileceğiniz kanalların iletişime açık olması gerekmektedir. Protrans taşınma süreci öncesinde nelere dikkat edilmesi gerektiğini sizlerin en iyi şekilde bilgilendirilebilmesi adına hizmetinize sunuyor. Lütfen irtibata geçmekten kesinlikle çekinmeyiniz...Fiyat Teklifi Almak İstemez misiniz?

Teklif formumuzu doldurun, evden eve nakliye, şehirler arası taşımacılık, uluslararası taşımacılık, eşya depolama yada depo kiralama ve diğer hizmetlerimiz için en uygun fiyat teklifimizi gönderelim.