En iyi nakliyat firması nasıl seçilir?

Müşterilerimize hizmette kılavuzluk yapmak bizim en değerli görevimizdir.

En İyi Nakliye Firması Nasıl Seçilir?

Bir nakliye şirketine ihtiyacınız var mı?

Evinizi yenisine taşımak için gereken fiziksel ve zihinsel organizasyon miktarını asla küçümsemeyin. Paketleme kutuları belki yapılabilecek bir şeydir, ancak onları kamyonetlere yüklemek ve merdivenlerden yukarı ve aşağı taşımak başka bir şeydir ve özellikle evinizi boşaltmak için son teslim tarihiniz varsa, son derece yorucu olabilir. Taşınacak çok eşyanız veya antika mobilyalar veya kırılgan parçalar gibi çok sayıda değerli eşyanız varsa, yükünüzü omuzlarınızdan almak için bir nakliye şirketi seçmek en iyisidir, böylece hareketinizin geri kalanını organize etmeye konsantre olabilirsiniz.

Birkaç fiyat teklifi alın

Evden eve nakliyat tarihinden çok önce birkaç profesyonel teklif aldığınızdan emin olun. Fiyatı, alacağınız hizmeti ve firmaların ne zaman taşıma yapabileceklerini göz önünde bulundurun. Ekstra kolaylık ve rahatlık için birçok büyük nakliye şirketi bir paketleme hizmeti sunacaktır, böylece her şeyin halledileceğinden emin olabilirsiniz.

Birçoğu size görüşür görüşmez anında bir fiyat teklifi verecektir, ancak nakliye şirketinden ayrıntılı bir değerlendirme almak daha iyidir. Çoğu nakliyat şirketi, neyi taşımanız gerektiğini görmek için bir satış tahmincisi gönderir. Bu, teklifi daha doğru fiyatlandırmalarına olanak tanır ve bir nakliye şirketini daha kolay seçmenize yardımcı olur.

Kendinize yeterince zaman verin

Teklif süreci birkaç hafta sürebilir ve uygun bir tarih bulmak birkaç hafta daha sürebilir, bu nedenle bir nakliye şirketi seçmek için kendinize yeterli zamanı verin. Unutmayın, birçok taşınma şirketi haftalar öncesinden rezervasyon yaptırmaktadır, bu nedenle, taşınma tarihinizin son günü gelmeden önce bir nakliye şirketi aramaya başlamanız faydalı olacaktır.

Önceden planlama yapın

Mümkünse, taşınma şirketinize yeni evinizin erişim noktalarının ve yerleşim planının ayrıntılarını sağlayın, böylece oraya vardıklarında ne bekleyeceklerini bilsinler. Örneğin kaç tane merdiven var, mobilyalar kapılardan geçecek mi, alternatif erişim yolları var mı?

Sigortalı olduğunuzdan emin olun

Taşınma şirketlerinin çoğu, eşyalarınızın taşınma sırasında kaybolmasına veya kırılmasına karşı size özel taşıma sigortası sağlayacaktır. Herhangi biriyle rezervasyon yapmadan önce yapıp sigorta yapmadıklarına emin olun. Mevcut poliçenizin taşınması sırasında da mülkünüzü sigortalayıp sigortalatmayacağını öğrenmek için ev eşyaları sigortanızla da iletişime geçmelisiniz.

Fiyat pazarlığı yapın

Fiyat konusunda pazarlık etmekten çekiniyorsanız, nakliye şirketinden herhangi bir indirim alıp alamayacağınıza bakın. Talepler genellikle çok yüksek olduğundan, cumartesi günleri ve okul tatilleri gibi yoğun zamanlarda ev taşınmasının daha pahalı olacağını unutmayın. Mümkünse, daha ucuz olabileceği ve indirim için daha fazla yer olabileceği normal bir hafta içi güne seçmeyi deneyin ve ayarlayın.

Bir öneri alın

Bir nakliye şirketi seçmenin en iyi yolu, bir arkadaşınızdan veya aile üyesinden gelen olumlu bir tavsiyedir. Diğer müşterilerle performanslarından makul ölçüde emin olabilirseniz, bu, hizmet beklentilerini çevreleyen belirsizliğin çoğunu ortadan kaldırır.

Bir öneri alamazsanız, içgüdülerinize güvenin ve onlarla iletişiminizde profesyonellik, yardımseverlik ve samimiyet sergileyen şirkete gidin. Biraz daha pahalılarsa, sizin için daha ucuz bir fiyat pazarlığı yapıp yapmayacaklarını sorun. Her şeyden önce, nakliye şirketinizle iyi bir uyum içinde olduğunuzdan emin olun, çünkü onlara dünyevi mallarınız konusunda güveniyorsunuz ve iyi bir ilişki, geçişi mümkün olduğunca sorunsuz ve acısız hale getirecektir.

Benzer Hikayeler


EŞYA DEPOLAMA

En iyi depolama firması nasıl seçilir?

Depolama firması seçerken kılavuzunuz olacak birkaç ipucu size doğru kararı vermenizde epey yardımcı olacaktır. Daha fazla

Evden Eve Nakliyat

Nakliye süreci nasıl işlemektedir?

Nakliye öncesinde ve sonrasında yapılması gerekenleri ve yapılacakları bilmeniz taşımanızı planlamada size rehberlik edecektir. Daha fazla

Evden Eve Nakliyat

Taşınma öncesinde neler yapılması gerekir?

Taşınma öncesinde evinizde yada ofisinde yapmanız gereken temel birkaç ipucu sizin için kolaylık sağlayacaktır. Daha fazla

Merkez Ofislerimiz

Türkiye genelinde daha fazla müşteri kitlesine ulaşabilmek için şuan itibari ile 3 büyük ilimizde merkez ofislerimiz bulunmaktadır. İzmir Eşya Depolama Merkezi ve Eşya Transferi ofisimiz ile bütün Ege Bölgesindeki illerimize hizmet vermekteyiz. İstanbul Eşya Depolama Merkezi ve Eşya Transferi ofisimiz ile bütün Marmara ve Trakya bölgesindeki illerimize hizmet vermekteyiz. Ankara Eşya Depolama Merkezi ve Eşya Transferi ofisimiz ile bütün Anadolu Bölgesindeki, Karadeniz Bölgesindeki ve Akdeniz Bölgesindeki illerimize hizmet vermekteyiz.

ANKARA MERKEZ OFİSAnkara Depolama ve Eşya Transferi Merkezi

Ankara, Çankaya Cevizlidere 1238. Cadde, 2/10 Balgat adresindeki merkez ofisimiz... Bahçelievler, Gaziosmanpaşa, Söğütözü, Beypazarı, Gölbaşı, Yenimahalle, Beytepe, Ümitköy, Çayyolu, Polatlı, Sincan ve Eskişehir, Konya, Aksaray, Isparta, Antalya, Mersin, Adana, Hatay, Kayseri, Yozgat, Malatya, Rize, Trabzon, Ordu, Samsun ve daha birçok yerden bizi arayabilirsiniz.

Ankara Merkez Ofis Detayı

Ankara ofisimizin detaylı bilgisi için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz.İZMİR MERKEZ OFİSİzmir Depolama ve Eşya Transferi Merkezi

İzmir, Gaziemir de Gazi Mahallesi 28/30 Sokak No:19A adresindeki merkez ofisimiz... Buca, Bornova, Karşıyaka, Foça, Urla, Menemen, Menderes, Aliağa, Fethiye, Marmaris, Çeşme, Didim, Akbük, Datça, Kuşadası, Bodrum, Edremit, Söke, Ayvalık, Bergama, Muğla, Manisa, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, Aydın, Uşak ve daha birçok bölgeden bizi arayabilirsiniz.

İzmir Merkez Ofis Detayı

İzmir ofisimizin detaylı bilgisi için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz.İSTANBUL MERKEZ OFİSİstanbul Depolama ve Eşya Transferi Merkezi

İstanbul, Şişli, Esentepe Mahallesi Keskin Kalem Sk. No:17 Arya Plaza K:1 D:2-A adresindeki merkez ofisimiz. Ataşehir, Pendik, Sultanbeyli, Kadıköy, Ümraniye, Üsküdar, Beşiktaş, Arnavutköy, Alibeyköy, Maslak, Eminönü, Başakşehir, Küçükçekmece, Avcılar, Esenyurt, Büyükçekmece, Çorlu ve etraftaki iller Bursa, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne, Zonguldak... bizleri arayabilirsiniz.

İstanbul Merkez Ofis Detayı

İstanbul ofisimizin detaylı bilgisi için aşağıdaki linkleri takip edebilirsiniz.